Офiцiйний сайт мiста Коростишів
http://korostyshiv.osp-ua.info/


Історія міста

 

Історія міста Коростишева
 
Місто Коростишів - районний центр Коростишівського району Житомирської області, розташоване на мальовничих берегах річки Тетерева, притоки Дніпра, за 29 км на схід від Житомира, за 3 км від залізничної станції Коростишів, на автошляху Київ-Львів
            
Одне з найдавніших міст України - початок заснування і заселення губиться в темряві
YІ-YІІ століття. За легендою, містечко називалось Хміничі і було центром одного з древлянських племен – мінчан. Перша письмова згадка як про село Житомирського повіту Київського воєводства Великого Литовського князівства припадає на 26 березня 1499 р. Шістдесят п’ять років воно належало Кмитам Чорнобильським, відомому і впливовому роду Правобережної України. З 1565 р. містечко було власністю графів Олізарів.У 1779 році місту надане магдебурзьке право. Статус - місто Коростишів надано у 1938 році.
                       
Місто Коростишів – один із відомих в Україні та за її межами центрів гранітодобувної й обробної промисловості. Зараз у місті та в його околицях добувають граніт.
                       
У місті працює кілька сотень приватних підприємств по обробці граніту, вироби монументальної архітектури яких відомі по всій Україні.
      
Місто Коростишів є адміністративно-господарським, культурно-побутовим центром районного значення.
 Постiйна адреса сторiнки: http://korostyshiv.osp-ua.info/html/ch1/history.html


© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2010
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів. Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

powered by cheap oakley sunglasses